‹ Prev
Next ›
Xstamper Custom Business Address Stamp - Custom Message Stamp - 0.62" Impression Width x 2.44" Impression Length - 50000 Impression(s) - Recycled - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.62" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Length | 2.44" |
| Weight (Approximate) | 3.04 oz |
| Product Name | Custom Business Address Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Personalize with a message, signature, logo or artwork. Custom stamp delivers one to five lines, each with a maximum of 32 characters. Ideal for business addresses, signatures or notary stamps. Stamp is pre-inked in either choice of red, black, blue, green, purple, orange, light blue, light green, yellow, pink or brown and dispenses up to 50,000 impressions before re-inking. Impression size is 5/8" x 2-7/16". Ergonomic stamp contains a high percentage of recycled material. Contact customer service to customize your stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
-
Product Code: XSTPN40Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN57Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN42Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN40Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN37Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN36Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN35Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN11Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC85Contact Us for a Substitute
Alternative Products
-
Product Code: XSTN70Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN60Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN53Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN51Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN49Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN32Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN30Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN28Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN26Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN24Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN22Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN20Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN18Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN16Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN12Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN05Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN04Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC34Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC18Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC14Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC12Contact Us for a Substitute
-
Product Code: SPRCS60459Contact Us for a Substitute
Additional Documentation
Reviews
No Reviews