‹ Prev
Next ›
Sparco Wide Ruled Wire-bound Notebook - Wire Bound - 3 Hole(s) - 0.25" Height x 8" Width x 10.5" Length - Stiff-cover, Stiff-back, Perforated - 703 / Pack
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Product Name | Wide Ruled Wire-bound Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Vietnam |
| Manufacturer | Sparco Products |
| Features | Stiff-cover ~ Stiff-back ~ Perforated |
| Height | 0.25" |
| Length | 10.5" |
Product Information
| Brand | Sparco |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook features a stiff cover and back to keep your important notes safely protected. 16 lb., wide-ruled sheets offer a high-quality feel and keep your writing neatly aligned. Perforated sheets allow clean consistent removal as needed. Plus, this notebook is three-hole punched so it's ready for storage or transport in a standard three-ring binder.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66610158 Stock Available
-
Product Code: SPR00333Contact Us for a Substitute
-
Product Code: JDK40012348831 Stock Available
-
Product Code: MEA0993285 Stock Available
-
Product Code: ASH1070522 Stock Available
-
Product Code: ASH1070022 Stock Available
-
Product Code: MEA7201775 Stock Available
-
Product Code: MEA09932CT7 Stock Available
-
Product Code: HOD78190Contact Us for a Substitute
-
Product Code: ASH10700BD1 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews