‹ Prev
Next ›
Safco Scoot Open Top Mobile File - 1 Shelf - 200 lb Load Capacity - 4 Casters - Steel - 28" Width x 14.75" Depth x 26" Height - Black - 1 Each
2 Stock Available
- Accommodates letter/legal size hanging files.
- Side pockets on either end for active files.
- Shelf on bottom for additional storage.
- Wheels for easy mobility.
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 200 lb |
| Number of Casters | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Total Number of Shelves | 1 |
| Product Name | Scoot Open Top Mobile File |
| Width | 28" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 14.8" |
| Country of Origin | China |
| Height | 26" |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Carts |
Description
Accommodates letter/legal size hanging files. Side pockets on either end for active files. Shelf on bottom for additional storage. Wheels for easy mobility.
People who bought this also bought
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews