- Sleek design for a professional image.
- Durable, crack-resistant shell
- Patent-pending can-liner cinch.
- A variety of compatible lids are sold separately.
<
>
Rubbermaid Commercial Untouchable Square Container - 23 gal Capacity - Square - Crack Resistant - 32.9" Height x 16.5" Width x 15.5" Depth - Plastic - Beige - 1 Each
7 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Beige |
| Width | 16.5" |
| Product Name | Untouchable Square Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 15.5" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 32.9" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Untouchable® large plastic square waste receptacle features a sleek design for a professional image that's ideal for centrally located collection areas. Patent-pending cinch keeps your can-liner in place, eliminating the need to resize the opening by tying a knot. Durable, crack-resistant shell holds up, even under tough indoor/outdoor conditions. Compatible with variety of swing-top lids -- sold separately.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP18675312 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS50DSOContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP3959GRACTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP352600GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264360GYCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1867531CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP9W22GYContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP9W2273BLUContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP817088BKContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP3959GRAContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264360YL2 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE12 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP19719681 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: IMP77323CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: GJO11581CTContact Us for a Substitute
Alternative Products
Reviews
No Reviews
