‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Container - 23 gal Capacity - Rectangular - Durable, Handle - 30" Height x 11" Width x 22" Depth - Beige - 1 Each
7 Stock Available
- Venting channels make liner removal easy.
- Slim profile makes it easy to put this trash can anywhere.
- Can liner cinches to make removal easy.
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Beige |
| Width | 11" |
| Product Name | Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 22" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Can is designed to make trash removal easy. Venting channels take the strain out of liner removal, while the trash can's liner cinches to make removal faster. Features molded handles and base grips for easy lifting and handling. Constructed from sturdy plastic.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP18675311 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS50DSOContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS24DPOContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264360GYCT7 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1883606Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1867531CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP9W22GYContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP9W2273BLUContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP817088BKContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264360YL2 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE13 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP19719681 Stock Available
-
Product Code: RCP19719563 Stock Available
-
Product Code: IMP77323CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: GJO11581CTContact Us for a Substitute
Alternative Products
Reviews
No Reviews