- Venting channels make liner removal easy.
- Slim profile makes it easy to put this trash can anywhere.
- Can liner cinches to make removal easy.
<
>
Rubbermaid Commercial Slim Jim 16-Gallon Vented Waste Container - 16 gal Capacity - Rectangular - Handle, Durable, Chemical Resistant, Crush Resistant, Recyclable - 25" Height x 11" Width x 22" Depth - Black - 1 Each
4 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 16 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 11" |
| Product Name | Slim Jim 16-Gallon Vented Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 22" |
| Height | 25" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Can is designed to make trash removal easy. Venting channels take the strain out of liner removal, while the trash can's liner cinches to make removal faster. Features molded handles and base grips for easy lifting and handling. Constructed from sturdy plastic.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP2147584Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1779739Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS23RCContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS18RCContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP18675312 Stock Available
-
Product Code: RCP17797341 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18WRSLContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS50DSOContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS24DPOContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS21UOTTRSContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS21UOTTRIOContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS21UOTRECContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS21UOTCOPContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS21UOTContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS18UOTContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS18DPOContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS17FTSContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP2136963Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP3959GRACTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP354600GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP354060GYCT18 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BGCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP352600GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264360GYCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1956185CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP1779734CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1867531CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP9W2273BLUContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP817088BKContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP3959GRAContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264360YL2 Stock Available
-
Product Code: IMP7352Contact Us for a Substitute
-
Product Code: IMP7352CTContact Us for a Substitute
Alternative Products
Reviews
No Reviews
