‹ Prev
Next ›
Roaring Spring PaperTrail Ruled Index Cards (240 Count) with Tray
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Ruled on one side for precise notes; unruled on the other for versatile use.
- Sturdy, 100 lb tag stock.
- Polywrapped.
- Keep your cards organized with convenient storage tray.
- White for uniform color.
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Number of Sheets | 240 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 36 / Carton |
| Product Name | PaperTrail Ruled Index Cards (240 Count) with Tray |
| Width | 3" |
| Height | 5" |
| Length | 1.5" |
| Features | Storage Tray ~ Poly Wrapped ~ Spill Resistant ~ Unpunched ~ Paperboard Tray ~ Header Line |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 43 lb |
| Country of Origin | India |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Note Card |
Description
Index cards in a paperboard tray. What a great way to keep the cards from spilling all over your desk or table. Cards are produced with white index stock and are ruled on one side. Each tray is polywrapped.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA83369CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74844CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74834CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74824CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74804CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA17006CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: OXF7321CHE197 Stock Available
-
Product Code: OXF0475386 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA83369CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74844CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74834CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74824CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA74804CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA28041CSContact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews