‹ Prev
Next ›
Officemate 2200 Series Executive Plastic Magazine File, Black - Black - Plastic - 1 Each
2 Stock Available
- Keep magazines, files and more organized.
- Greater capacity than standard magazine files.
- Non-skid base.
- Heavyweight with contemporary rounded corners.
- Use at home or in the office.
- Stores neatly on a desk or shelf.
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Product Name | Open Top Magazine File |
| Width | 3.9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Depth | 9.5" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Height | 11.5" |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Open Top Magazine File holds and organizes magazines, brochures, literature and more. Open top accepts taller items including journals and books. Wide, partially open front allows easy insertion and removal. Front space lets you conveniently label the file for quick reference to specific items. Convenient, nonskid base makes sure the durable plastic file stays put on your desktop.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews