<
>
Lorell Mesh High-Back Office Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Nylon Back Material - 5-star Base - Black - 1 Each
51 Stock Available
Product Details
General Information
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Color Family | Black |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Upholstered ~ Angle Adjustment ~ Height Adjustment |
| Product Name | Mesh High-Back Office Chair |
| Width | 26" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 27.5" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Features | Back Angle Adjustment ~ Ratchet Back ~ Hooded Double Wheel Caster ~ Mobility ~ Reinforced |
| Height | 46" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR6201515 Stock Available
-
Product Code: SKU-5414865Contact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTMFST5400Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BOP905DWNVContact Us for a Substitute
-
Product Code: BOP905DWSGContact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR63210Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BVM6501BKFContact Us for a Substitute
-
Product Code: BVM6500BKFContact Us for a Substitute
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
