‹ Prev
Next ›
HP 32A LaserJet Imaging Drum - Laser Print Technology - 23000 - Black - 1 Each
166 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: LaserJet Pro M118dw - LaserJet Pro M148fdw - LaserJet Pro M227fdw - LaserJet ULTRA MFP M230SDN - LaserJet Pro M203dn - LaserJet Pro M227sdn - LaserJet Pro M203dw - LaserJet Pro M227fdn - LaserJet Pro MFP M148dw - LaserJet Pro MFP M227sdn - LasesrJet Pro M203dn - LaserJet Pro MFP M227fdn - LaserJet Pro M148dw - LaserJet Pro MFP M227fdw - LaserJet Pro MFP M148fdw
- LaserJet Pro: M203dw
- HP
- Original HP 32A toner supplies deliver legendary HP print quality.
- HP 32 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M118, M148, M203, M227
- 1 Black (~23,000 pages)
- Ideal for printing more professional-quality documents than ever before[1] and providing consistent results with anti-fraud technology.
- Depend on Original HP 32A toner supplies designed specifically for your HP printer.
- Imaging drum; Recycling guide
Product Details
General Information
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Device Supported | Printer |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 32 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 23000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| OEM code | CF232A |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Width | 365 mm |
| Depth | 97 mm |
| Height | 102 mm |
| Weight | 200 g |
| Package width | 365 mm |
| Package depth | 97 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package weight | 420 g |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 44 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 29 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 23 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 319 pc(s) |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Products per pallet | 319 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 230 pc(s) |
| Pallet gross width | 96.1 cm |
| Pallet gross length | 110 cm |
| Pallet gross height | 126.6 cm |
| Pallet gross weight | 154.8 kg |
| Pallet weight (EU) | 117.3 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894797483 |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Box contents | Imaging drum; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Drum |
Description
Ideal for printing more professional-quality documents than ever before[1] and providing consistent results with anti-fraud technology.\nAvoid costly reprints and count on Original HP imaging drums with JetIntelligence to deliver high quality pages. Innovative anti-fraud technology provides outstanding performance and HP quality.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews