‹ Prev
Next ›
Deflecto AntiMicrobial Jumbo Magazine File - Black - Polystyrene - 1 Each
5 Stock Available
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Product Name | AntiMicrobial Jumbo Magazine File |
| Width | 3.9" |
| Height | 12" |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.deflecto.com |
| Depth | 10.4" |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Store your A4-size documents, magazines, books and folders in this Antimicrobial Jumbo Magazine File. Extra-wide design holds two-ring binders for simple organization of large documents. Vertical publication storage provides a quick view of contents. Easily retrieve files by using the back finger holes. Magazine file keeps your desk and office space clutter-free and organized. Sustainable, clean file holder is an ideal organizational solution for busy professionals, students, teachers or at-home workers. SteriTouch, an antimicrobial agent, prevents the growth of odor-causing microorganisms, mold and mildew to protect the file holder from degrading.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews