<
>
Xstamper VX Pre-inked Small Return Stamp - Message Stamp - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 1 Each
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Impression Width | 0.50" |
| Weight (Approximate) | 0.96 oz |
| Product Name | VX Pre-inked Small Return Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
VX pre-inked stamps are designed for maximum performance. Stamps do not need a separate stamp pad, are easy to re-ink and convenient to use. Ergonomic plastic mount has a cap that keeps ink away from surfaces. The laser-engraved rubber ensures thousands of clean, clear impressions. Contact customer service to customize dater. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV101561 Stock Available
-
Product Code: UNV10060Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV100494 Stock Available
-
Product Code: TDT886436 Stock Available
-
Product Code: TDT5942Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS03560618 Stock Available
-
Product Code: COS03560529 Stock Available
-
Product Code: COS03560114 Stock Available
-
Product Code: COS035594Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS035587Contact Us for a Substitute
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS03558613 Stock Available
-
Product Code: COS0355854 Stock Available
-
Product Code: COS0355844 Stock Available
-
Product Code: COS03557718 Stock Available
-
Product Code: COS035575Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS035572Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS0355713 Stock Available
-
Product Code: COS035570Contact Us for a Substitute
-
Product Code: COS03554410 Stock Available
-
Product Code: COS03554121 Stock Available
-
Product Code: COS0355388 Stock Available
-
Product Code: COS03553514 Stock Available
-
Product Code: COS03553227 Stock Available
-
Product Code: COS0355255 Stock Available
-
Product Code: COS03552330 Stock Available
-
Product Code: COS0355215 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XSTN27Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTN13Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTC32Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XST1142311 Stock Available
-
Product Code: XST1141819 Stock Available
-
Product Code: XST114092 Stock Available
-
Product Code: XST114079 Stock Available
-
Product Code: XST1136313 Stock Available
-
Product Code: XST1135713 Stock Available
-
Product Code: TDT5979Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TDT5955Contact Us for a Substitute
-
Product Code: TDT5945Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews
