‹ Prev
Next ›
Xstamper ClassiX Self-inking Date Stamp - Custom Message/Date Stamp - 1.25" Impression Width x 2" Impression Length - Red, Blue - Metal - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Color | Red ~ Blue |
| Impression Type | Custom Message/Date Stamp |
| Impression Length | 2" |
| Impression Width | 1.25" |
| Weight (Approximate) | 9.44 oz |
| Product Name | ClassiX Self-inking Date Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Self-inking date stamp delivers up to four lines with 25 characters per line. Ideal for messages, dates and information. No stamp pad required. Heavy-duty plastic frame provides years of service. Stamp has replaceable ink cartridges and contains a high percentage of recycled material. Contact customer service to customize stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews