‹ Prev
Next ›
Xstamper Classix Custom Address Stamps - Custom Message Stamp - 0.75" Impression Width x 2.37" Impression LengthPlastic, Rubber - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.75" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Length | 2.37" |
| Weight (Approximate) | 3.04 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Classix Custom Address Stamps |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Use rectangular stamp for addresses and other everyday uses. Photopolymer dye delivers sharp, fast impressions. Alignment marks and see-through base help you put your message right where you want it. Ridges on the side of the mount offer a no-slip grip. Self-inking stamp does not require a separate ink pad because it re-inks after each impression, making it perfect for fast, repetitive use. Classix Custom Stamp features a rugged plastic body for durability. Rubber feet keep the stamp stable and decrease slippage. Ink is available in red, black, blue, green or purple ink. Contact customer service to customize self-inking stamp.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: XSTP16Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTP15Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTP14Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTP13Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTP11Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTP05Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTEP14Contact Us for a Substitute
-
Product Code: XSTEP12Contact Us for a Substitute
Reviews
No Reviews