‹ Prev
Next ›
TOPS One-subject Wirebound Notebook - 70 Sheets - Wire Bound - 10 1/2" x 8" Sheet Size - 0.25" Height x 8" Width x 10.5" Length - Assorted Paper - Red Card Stock, Black, Blue, Green, Purple Cover - Perforated - 1 Each
278 Stock Available
- Classic spiral notebooks come in bright colors.
- Coil-lock wire binding won't snag clothing or scratch desktops.
- Letr-Trim® perforated sheets for easy tear off.
- Durable card stock cover coated on one side.
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 70 |
| Product Name | One-subject Wirebound Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Red ~ Black ~ Blue ~ Green ~ Purple |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Perforated |
| Height | 0.25" |
| Length | 10.5" |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Oxford® Subject Notebooks come in fun, bright colors. A sturdy, snag-resistant coil resists catching on backpacks, papers or clothing. Colors are randomly assigned for each order.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews