‹ Prev
Next ›
TOPS Docket Gold Spiral Steno Book - 100 Sheets - Coilock - 20 lb Basis Weight - 6" x 9" Sheet Size - 9" Height x 6" Width - White Paper - Frosty Clear Poly Cover - Perforated, Acid-free, Heavyweight, Unpunched - 1 Each
Ships 2-3 Business Days
Contact Us for a Substitute
- Everyday stenos are ideal for lists, notes and more.
- Smooth, premium paper allows notes to glide across the page; extra-strong backs provide firm writing support.
- A no-snag coil resists catching on papers or clothing; perforated sheets detach easily.
- Clear poly cover.
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Coilock |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Docket Gold Spiral Steno Book |
| Width | 6" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Perforated ~ Acid-free ~ Heavyweight ~ Unpunched |
| Height | 9" |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Frosty Clear |
| Assembly Required | No |
| Basis Weight | 20 lb |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Steno Book |
Description
TOPSâ„¢ Docket Goldâ„¢ Steno Books have smooth premium paper, extra-strong backs for firm writing support and a durable clear poly cover. The classic flip-top format long preferred by stenographers and reporters gives quick access to notes and lists. The classic 6" x 9" size tucks easily into any backpack or bag. A no-snag coil resists catching on papers or clothing. Perforated sheets detach easily. Clear poly cover.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP8028416 Stock Available
-
Product Code: TOP8027438 Stock Available
-
Product Code: TOP8026416 Stock Available
-
Product Code: TOP8025411 Stock Available
-
Product Code: TOP8021472 Stock Available
-
Product Code: TOP80019 Stock Available
-
Product Code: TOP7468877 Stock Available
-
Product Code: TOP74130296 Stock Available
-
Product Code: MEA4308037 Stock Available
-
Product Code: MEA4308215 Stock Available
-
Product Code: RED36646Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN90650Contact Us for a Substitute
-
Product Code: BSN26742129 Stock Available
-
Product Code: BSN26741PK386 Stock Available
-
Product Code: BSN267414650 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK531 Stock Available
-
Product Code: BSN267406386 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews