- Serrated blade to help the opener bite into the surface.
- Durable stainless steel blade.
- Lightweight and comfortable.
- Durable plastic handle.
- Ideal for light everyday use at school, office or home.
<
>
Serrated Blade Hand Letter Opener
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Form Factor | Handheld |
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Width | 0.8" |
| Product Name | 8" Serrated Letter Opener |
| Product Model | 29380 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Height | 0.5" |
| Length | 8" |
| Manufacturer | Acme United Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acmeunited.com |
Product Information
| Brand | Westcott |
| Type | Manual Letter Opener |
Description
Opens sealed documents with one quick flip of the wrist. Serrated stainless steel blade.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
