‹ Prev
Next ›
Scotch Box Lock Dispenser Packaging Tape - 22.20 yd Length x 1.88" Width - Clear - Dispenser Included - 6 Rolls/Pack - 6 / Pack
35 Stock Available
- 3 in x 3 in, emoji designs
- Post-it Notes stick securely and remove cleanly
- Unique adhesive designed for use on paper or in planners
- Fun designs for any occasion
- Leave reminders or call out important information
- 2 Pads/Pack, 30 Sheets/Pad
- Each pad features 4 alternating emoji design
- Post-it Notes are recyclable
- The paper in Post-it Notes is sourced from certified, renewable and responsibly managed forests
Product Details
General Information
| Dispenser Included | Yes |
| Product Color | Clear |
| Tape Length | 22.20 yd |
| Tape Width | 1.88" |
| Form factor | Other |
| Product colour | Multicolour, Yellow |
| Self-adhesive | Yes |
| Material | Paper |
| Width | 76 mm |
| Depth | 76 mm |
| Number of sheets per pad | 30 sheets |
| Number of pads per pack | 2 |
| Package type | Blister |
Product Information
| Brand | Scotch |
| Type | Clear Tape |
Description
Post it Printed Notes in 3 in x 3 in size with emoji designs add fun to your notes, stick securely and remove cleanly. These fun printed notes have four alternating faces for any mood. Adhesive works great on paper. 30 Sheets/Pad, 2 Pads/Pack.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV913013Contact Us for a Substitute
-
Product Code: UNV83000Contact Us for a Substitute
-
Product Code: DUC2858969 Stock Available
-
Product Code: DUC2427637 Stock Available
-
Product Code: IPGK70043 Stock Available
-
Product Code: IPGK74501 Stock Available
-
Product Code: IPGK7000Contact Us for a Substitute
-
Product Code: IPGK28002 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews