‹ Prev
Next ›
Safco Plastic Step-on Waste Receptacle - 17 gal Capacity - Rectangular - 26.3" Height x 19.8" Width x 16.3" Depth - Plastic - Tan - 1 Each
Ships 2-3 Business Days
Contact Us for a Substitute
- Large capacity for high traffic areas.
- Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents.
- Plastic for durability.
Product Details
General Information
| Capacity | 17 gal |
| Product Color | Tan |
| Width | 19.8" |
| Product Name | Plastic Step-on Waste Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 16.3" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Height | 26.3" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Large capacity for high traffic areas such as break rooms and gathering spaces. Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents. Plastic design for durability.
People who bought this also bought
-
Product Code: HLCHLSS13RFRContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLSS13DFR1 Stock Available
-
Product Code: HLCHLSS08RFRContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLSS03RFRContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF9926TNContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF9925BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9926BLContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF9924BLContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLSS08RContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLSS03RContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLSC05G26Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS13SBContact Us for a Substitute
-
Product Code: HLCHLS05DROContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF9941SSContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF9372BLContact Us for a Substitute
-
Product Code: GJO58897CT10 Stock Available
-
Product Code: GJO58884PLContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCPSO12SSSPLContact Us for a Substitute
-
Product Code: GJO5889762 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9927BBContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF9923BLContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF9901RDContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF9710BL4 Stock Available
-
Product Code: SAF9687SS5 Stock Available
-
Product Code: SAF9686SSContact Us for a Substitute
-
Product Code: SAF9685SSContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCPST24EPLWH6 Stock Available
-
Product Code: RCPST12EPLWH3 Stock Available
-
Product Code: RCPSO820PLBKContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCPSH12EPLSMContact Us for a Substitute
-
Product Code: GJO58890Contact Us for a Substitute
-
Product Code: GJO588871 Stock Available
-
Product Code: GJO58885Contact Us for a Substitute
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews