‹ Prev
Next ›
Customizable Suggestion Box, 7 X 5 X 14 1/2, Light Gray
Contact Us for a Substitute
- Front panel allows insert of custom sheet for eliciting specific suggestions or comments.
- Lets you zero in on topic of choice.
- Top card/pen holder keeps supplies within easy reach.
- Custom paper area fits 5 1/2 x 8 1/2" size paper.
- Clear plastic cover for easy visibility.
Product Details
General Information
| Product Color | Gray |
| Recycled | No |
| Width | 7" |
| Product Name | Customizable Suggestion Box |
| Package Contents |
|
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Exterior Material | Plastic |
| Height | 14.5" |
| Country of Origin | China |
| Depth | 5" |
| Application/Usage | Card |
| Case Style | Box |
| Brand Name | Safco |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Storage Case |
Description
Box locks to secure contents and ensure confidentiality. Built-in pockets to hold comment cards, pens and supplies. Front panel insert allows creation of custom message. Display size is 5 1/2 x 8 1/2".
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews