‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim Confidential Document Container w/Lid - 23 gal Capacity - Lid Locked - 30" Height x 10.6" Width x 20.1" Depth - Gray - 1 Each
Contact Us for a Substitute
- Comprehensive secure document solution to help meet HIPAA requirements.
- Standard keyed lock provides increased security.
- All containers ship fully assembled for immediate use.
- Not available in Canada
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 10.6" |
| Product Name | Slim Jim Confidential Document Container w/Lid |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 30" |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 20.1" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
SLIM JIM® Confidential Document Containers are ideal for placement under desks, nursing stations, and counters; side entry slot provides easy access.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews