‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial GroundsKeeper Cigarette Waste Collector
Stock is Available
- Sleek, efficient way to control smoker waste.
- Restricted opening hides butts, controls unwanted deposits, reduces oxygen flow.
- Weather-resistant design.
- Cleans easily.
- Needs no sand.
- Remains upright in winds up to about 15 mph.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Color | Beige |
| Product Material | Steel ~ Plastic |
| Width | 12.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | GroundsKeeper Smoking Receptacle |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Capacity | 1 gal |
| Height | 39.8" |
| Depth | 12.3" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | RubbmdComm |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Here's a sleek, efficient way to control smoker waste. Restricted opening hides butts, controls unwanted deposits, reduces oxygen flow. Weather-resistant design cleans easily, needs no sand. Molded plastic exterior, galvanized steel interior canister, stainless steel base.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews