‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Container - 7.03 gal Capacity - Rectangular - 15" Height x 14" Depth - Blue - 1 Each
83 Stock Available
- Separates recyclables from other refuse for increased waste management compliance.
- Fits snugly under almost any desk.
- Perfect for office use.
Product Details
General Information
| Capacity | 7.03 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 10.3" |
| Product Name | Deskside Recycling Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 15" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Depth | 14" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
The Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Bin is an easy and effective way to separate recyclables from other refuse. This recycler is designed to be used in systems with existing office containers and accessories. Placed beside traditional wastebaskets, Rubbermaid Deskside Recycling Bins make it easy to increase waste management compliance.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP571873BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP356973BECTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP295773BLUECT33 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLUCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP262073BLUCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1971258CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1971257CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264307BLU11 Stock Available
-
Product Code: GJO57258CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP262073BLU9 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE2 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SS1 Stock Available
-
Product Code: RCP571873BE16 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE414 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews