‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial 32-oz Trigger Spray Bottle - Suitable For Cleaning - Heavy Duty - 9.6" Height x 3.4" Width - Clear - 6 / Carton
Ships 2-3 Business Days
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Product Color | Clear |
| Features | Heavy Duty |
| Height | 9.6" |
| Length | 3.4" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Country of Origin | United Arab Emirates |
| Application/Usage | Cleaning |
| Product Name | 32-oz Trigger Spray Bottle |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Width | 3.4" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid Commercial |
| Type | Sprayer |
Description
Spray bottle with trigger makes cleaning easier and more effective. Heavy-duty plastic construction is perfect for commercial cleaning fluids. High-capacity spray trigger disperses approximately 3.3 ml per spray. Graduated markings allow easy measuring.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews