‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebaskets - 3.25 gal Capacity - Rectangular - Compact, Durable - 12.1" Height x 8.3" Width x 11.4" Depth - Resin - Blue - 12 / Carton
Ships 2-3 Business Days
12 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 3.25 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 8.3" |
| Product Name | 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebaskets |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Depth | 11.4" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 12.1" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Deskside Recycling Container offers an easy and effective way to recycle paper. Compact design can fit easily under your desk so you can gather white paper for recycling instead of making frequent trips to the company recycling centers. Blue container features the universal recycle symbol on the side and contains post-consumer recycled resin exceeding EPA guidelines.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP571873BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP356973BECTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP295773BLUECT33 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP262073BLUCTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1971258CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP1971257CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: GJO57258CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP262073BLU9 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE2 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SS1 Stock Available
-
Product Code: RCP571873BE17 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE414 Stock Available
-
Product Code: RCP295606GN2 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews