‹ Prev
Next ›
Roaring Spring NY State Regency Exam Paper
Ships in 6-10 Business Days
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Both sides are ruled for plenty of room to write.
- Smooth paper for easy writing.
- Horizontal blue lines to keep your writing neat.
- Required for New York State Regents exam.
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 250 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Name | NY State Regency Exam Paper |
| Width | 8" |
| Height | 2" |
| Length | 10" |
| Features | Poly Wrapped |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 20 lb |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Hand Writing Pads |
Description
Specifically printed for use on New York State Regency placement tests. The "plain" format features horizontal blue lines and blue margin only. Sheets are smooth, 20 lb white, offset writing paper. Each one is folded to a finished size of 8" x 10".
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: PACZP261211 Stock Available
-
Product Code: ROA77609CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77608CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77516CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77511CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: ROA77510CSContact Us for a Substitute
-
Product Code: PAC242224 Stock Available
-
Product Code: PAC242151 Stock Available
-
Product Code: PAC241842 Stock Available
-
Product Code: PACZP261170 Stock Available
-
Product Code: PACZP2413Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PAC2420Contact Us for a Substitute
Alternative Products
Reviews
No Reviews