‹ Prev
Next ›
Recycled Plastic Landscape Clipboard, 1/2" Capacity, Black
Contact Us for a Substitute
- Landscape-oriented clipboard ideal for horizontal documents.
- Holds spreadsheets; also great for drawing.
- Strong, low-profile metal clip.
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Color | Black |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic ~ Hardboard |
| Product Name | Recycled Landscape Plastic Clipboard |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Clip Material | Metal |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Height | 0.5" |
| Width | 12.5" |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews