‹ Prev
Next ›
Officemate Portable Dry-Erase Clipboard Box - Heavy Duty - 12" x 13 1/8" - Charcoal - 1 Each
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- Has so many functions, it can serve as a briefcase.
- Dry erase board on cover for notes, diagrams, etc.
- Large capacity interior for papers, forms, files and notepads.
- Three separate compartments hold clips and writing instruments.
- Hang hole.
- Strong hinge and clasp system ensures many years of use.
Product Details
General Information
| Product Color | Charcoal |
| Width | 10" |
| Sheet Size | 12" Width x 13 1/8" Length |
| Product Name | Portable Dry-erase Clipboard Box |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 1.3" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Storage Clipboard |
Description
Has so many functions, it can serve as a briefcase. Dry erase board on cover for notes, diagrams, etc. Large capacity for papers, forms, files and notepads. Three separate compartments for clips and writing instruments. Hang hole. Strong hinge and clasp system insures many years of use.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews