‹ Prev
Next ›
Officemate Carry-All Clipboard Storage Box - Storage for Tablet, Notebook - 8 1/2" x 11" , 8 1/2" x 14" Sheet Size - Black, Orange - 1 Each
4 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | Black ~ Orange |
| Sheet Standard | Legal ~ Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length ~ 8 1/2" Width x 14" Length |
| Width | 13" |
| Product Name | Carry-All Clipboard Storage Box |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 2" |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Storage Clipboard |
Description
Carry-All Clipboard Storage Box keeps your supplies stored and offers a sturdy surface for on-the-go writing. Inner compartment safely holds your tablet or laptop measuring up to 13" long for consolidated travel. Reinforced corners protect vulnerable points from accidental bumps and drops. Metal clip keeps your papers in view. Snap closure secures the cover to prevent you from losing important items. Clipboard box is designed to hold both letter-size and legal-size papers. Side handle allows effortless portability.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews