‹ Prev
Next ›
BROTHER 3/8" M TAPE 9MM BLACK ON GOLD
Stock is Available
- Create attractive labels for indoor use at home, office and school.
- Best for flat, dry surfaces.
- P-Touch non-laminated label tape.
- For use with P-Touch label makers.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product colour | Gold |
| Dimensions (WxDxH) | 124 x 344.2 x 364.3 mm |
| Weight | 33 g |
| Size (imperial) | 8.89 mm (0.35") |
| Package weight | 37 g |
| Country of origin | Japan |
| Quantity | 1 |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
M821 3/8" Black On Gold M tape (26.2 ft) For Use With: PT-100, PT-110, PT-55BM, PT-55S, PT-65, PT-65SB, PT-65SCCP, PT-65VP, PT-70, PT-70BBVP, PT-70BM, PT-70BMH, PT-70HOL, PT-70SP, PT-80, PT-80SCCP, PT-85, PT-90.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews