<
>
Lorell SOHO Upholstered Task Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Fabric Back Material - 1 Each
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Seat Feature | Cushioned ~ Upholstered |
| Product Name | SOHO Upholstered Task Chair |
| Width | 26.8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 25.8" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 39" |
| Features | Dual Wheel Caster ~ Tilt Lock ~ Comfortable ~ Adjustable with Tilt Tension Control ~ Cushioned Back ~ Sturdy ~ Upholstered Back |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: EUTRYZEContact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTFLEXYContact Us for a Substitute
-
Product Code: NPRCH302MNBKContact Us for a Substitute
-
Product Code: NPRCH301MABK248 Stock Available
-
Product Code: HONFXT0STAMC10T2 Stock Available
-
Product Code: HONCMZ1ACU10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C98BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C84BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C67BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C49BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C47BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C22BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C19BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC84BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC67BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC49BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC47BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC22BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC19BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC10B5 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
