- StockCode: LLR42168
<
>
Lorell Pivot Chair - Black Fabric Seat - Square Base - 1 Each
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Base Shape | Square |
| Seat Feature | Cushioned |
| Product Name | Pivot Chair |
| Width | 16.1" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 15.4" |
| Country of Origin | China |
| Height | 36" |
| Features | Comfortable ~ Gas Lift ~ Handle ~ Pivot |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: EUTRYZEContact Us for a Substitute
-
Product Code: EUTFLEXYContact Us for a Substitute
-
Product Code: NPRCH301MABK248 Stock Available
-
Product Code: HONFXT0STAMC10T2 Stock Available
-
Product Code: HONCMZ1ACU10Contact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C98BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C84BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C67BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C49BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C47BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C22BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMRAK20C19BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC84BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC67BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC49BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC47BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC22BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC19BContact Us for a Substitute
-
Product Code: HONITLMKD1MC10B5 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
