‹ Prev
Next ›
Lorell Blow-Mold Rectangular Table Trolley Cart - Steel - 30.25" Width x 75.88" Depth x 45.25" Height - Charcoal - For 20 Devices - 1 Each
30 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Charcoal |
| Product Name | Blow-Mold Rectangular Table Trolley Cart |
| Width | 30.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 75.9" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 45.3" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Dollies & Skates |
Description
Table cart stores and transports blow-molded rectangular tables up to 96" long. Extractable vertical posts around the trolley immobilize the stacked tables. Wheels have individual brakes for sure stopping while carrying heavy loads. The sturdy steel construction features a powder-coat finish for durability. Cart holds up to 20 tables with a 60" length; 20 tables with a 72" length; or 18 tables with a 96" length.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: HBCSTKDOLLYContact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR6253819 Stock Available
-
Product Code: NTFDL5Contact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP265000BKCT1 Stock Available
-
Product Code: LLR597088 Stock Available
-
Product Code: LLR42954Contact Us for a Substitute
-
Product Code: LLR6595510 Stock Available
-
Product Code: LLR6252141 Stock Available
-
Product Code: LLR99968Contact Us for a Substitute
-
Rubbermaid Commercial Brute Rim Caddy - 26.50" Width x 6.75" Depth x 32.50" Height - Yellow - 1 EachProduct Code: RCP9W8700YW3 Stock Available
-
Product Code: RCP265000BK2 Stock Available
-
Product Code: GJO1158669 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews