‹ Prev
Next ›
Laminate Mobile Roll Files, 50 Compartments, 30-1/4w X 15-3/4d X 29-1/4h, Putty
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- “Grandstand” design holds various length rolls at graduated heights.
- Sturdy wood-core with vinyl laminate finish.
- Mobile on 2" casters.
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Material | Wood |
| Product Color | Putty |
| Width | 30.1" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | 50-Compartment Mobile Roll File |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 15.8" |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Height | 29.3" |
| Number of Rolls Supported | 50 |
| Assembly Required | Yes |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Description
“Grandstand” design holds various length rolls at graduated heights for maximum visibility and accessibility. Square tubes for trouble-free removal of contents. Easily mobile with swivel casters. Sturdy wood-core with vinyl laminate finish.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews