‹ Prev
Next ›
Laminate Mobile Roll Files, 20 Compartments, 15-1/4w X 13-1/4d X 23-1/4h, Putty
Contact Us for a Substitute
- “Grandstand” design holds various length rolls at graduated heights.
- Sturdy wood-core with vinyl laminate finish.
- Mobile on 2" casters.
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Material | Particleboard |
| Product Color | Putty |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Width | 15.3" |
| Roll Diameter Supported | 2.75" |
| Features | Laminated ~ Carpet Casters |
| Height | 23.3" |
| Number of Rolls Supported | 20 |
| Manufacturer | Safco Products |
| Product Name | 20-compartment Mobile Roll Storage File |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 13.3" |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews