‹ Prev
Next ›
Injoy 12 Nano Mini Stapler, 12-Sheet Capacity, Assorted Translucent Set
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
- With One-Fingerâ„¢ spring-powered technology, staple with an easy squeeze.
- Smooth, jam-free stapling operation.
- Mini size for convenient, on-the-go use.
- Ring on back for clipping to lanyards or keychains.
Product Details
General Information
| Stapler Type | Mini |
| Recycled | No |
| Sheet Capacity | 12 |
| Product Line | Nano Mini |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Width | 1.2" |
| Product Color | Assorted |
| Manufacturer Website Address | http://www.amaxproducts.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 4.5" |
| Manufacturer | Amax Inc |
| Features | Jam-free |
| Country of Origin | China |
| Staple Size | 1/4" |
| Product Name | Nano 12 Mini Stapler |
| Product Type | Desktop Stapler |
| Application/Usage | Paper |
Product Information
| Brand | PaperPro |
| Type | Pins/Clips/Fasteners |
Description
HSM Securio B26s Strip Cut Shredder (Level 2) (Sheet Capacity: 22-24) (Shred Size: 1/8") (Throat: 11") (13 FPM) (Waste Capacity: 14.5 Gal) (Motor: 500W) (Power:115V/60Hz) (Auto Start/Stop) (Accepts: Staples/Paper Clips/Credit Cards/CD/DVD)
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews