‹ Prev
Next ›
HSM Shred Disposal Bin - Tamper Proof Lid, Lockable Container - Gray
Ships 2-3 Business Days
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Product Name | Shred Disposal Bin |
| Weight (Approximate) | 6.50 lb |
| Width | 11" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.hsm.us |
| Manufacturer | HSM GmbH + Co. KG |
| Height | 24" |
| Assembly Required | No |
| Depth | 20" |
| Country of Origin | Canada |
Product Information
| Brand | HSM |
| Type | Accessories |
Description
Designed to fit in tight spaces this lockable shred bin has a tamper-proof lid for confidential disposal. Wide slot provides a convenient insertion point for confidential documents that need to be shredded. Grips on both ends allow easy emptying.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews