‹ Prev
Next ›
HSM Executive Shred Console 36"
Stock is Available
Product Details
General Information
| Product Name | Executive Security Console |
| Weight (Approximate) | 48 lb |
| Width | 20" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.hsm.us |
| Manufacturer | HSM GmbH + Co. KG |
| Height | 36" |
| Assembly Required | No |
| Depth | 15.8" |
| Country of Origin | Canada |
| Compatibility | LEED and Carb 2 |
Product Information
| Brand | HSM |
| Type | Accessories |
Description
Executive Security Console features an anti-phishing paper deflector to heighten the security of the container. Wall-hugging bag design reduces the chance of paper collecting at the bottom of the unit. Ergonomic and efficient space design makes this a high-quality cost-effective solution to collecting confidential documents that need to be shredded.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews