‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 23 Gallon Recycling Container - 23 gal Capacity - Rectangular - 30" Height x 22.5" Width x 11" Depth - Blue, White - 4 / Carton
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Blue ~ White |
| Width | 22.5" |
| Product Name | 23 Gallon Recycling Container |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Depth | 11" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Wall hugging receptacle holds 23 gallons of recyclables, but protrudes less than 1' from the wall. Smooth, seamless construction allows easy cleaning and prolonged life. At 30" tall, recycling container is also great for placement under standard work tables.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP295773BLUECT33 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLUCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CTContact Us for a Substitute
-
Product Code: RCP264307BLU11 Stock Available
-
Product Code: RCP295673BE22 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SS1 Stock Available
-
Product Code: SAF9798BL2 Stock Available
-
Product Code: RCP571473BE40 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE414 Stock Available
-
Product Code: RCP295606GN2 Stock Available
-
Product Code: RCP2632735 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews