‹ Prev
Next ›
Momentum Paper Shredder, M20-32, Micro-Cut, Anti-Jam, 20 Sheets
Stock is Available
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Sheet Shred Capacity | 20 Per Pass |
| Shred Type | Micro Cut |
| Shredder Type | Continuous Shredder |
| Wastebin Capacity | 32 gal |
| Width | 21.8" |
| Shredding Item | CD ~ Credit Card ~ Junk Mail ~ Staples ~ Paper Clip ~ DVD |
| Product Name | Momentum Paper Shredder, M20-32, Micro-Cut, Anti-Jam, 20 Sheets |
| Packaged Quantity | 1 / Each |
| Product Model | M20-32 |
| Depth | 20.1" |
| Application/Usage | Office |
| Height | 40.5" |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Features | Anti Jamming ~ Wheel ~ Auto Shutoff ~ Quiet Operation ~ Sleep Mode |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Department Shredders |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews