- Offers dual-position height adjustment
- Free-Floating platform encourages lower leg movement to help reduce fatigue
- Textured surface massages soles of feet
- Product contains 89% post-consumer recycled materials
<
>
Fellowes Standard Foot Rest - Graphite - 1 Each
25 Stock Available
Product Details
General Information
| Adjustable | Yes |
| Dimensions | 435x350x90mm |
| Height Adjustable | Yes |
| Manufacturer | HC Slingsby PLC |
| Material | Plastic |
| Platform Size | 435x350mm |
| Platform Material | Plastic |
| Weight | 1.67kg |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Tilt Adjustment | Yes |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | APC & Accessories |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: STCFTRST1Contact Us for a Substitute
-
Product Code: KTKFR915Contact Us for a Substitute
-
Product Code: KTKFR60010 Stock Available
-
Product Code: KMW5278929 Stock Available
-
Product Code: SAF2129BL3 Stock Available
-
Product Code: SAF2120BL5 Stock Available
-
Product Code: FEL8030901Contact Us for a Substitute
-
Product Code: FEL80670016 Stock Available
-
Product Code: LLR6287041 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
