‹ Prev
Next ›
Crayola Construction Paper - Craft Project, School Project, Art - 1.60" Height x 9" Width x 12" Length - Assorted - 1 Pack
43 Stock Available
- A must-have for all art and crafts project drawers.
- Thick, rigid, brightly colored stock.
- Perfect for greeting cards, decorations, scrapbooking and more.
Product Details
General Information
| Product Color | Assorted |
| Width | 9" |
| Product Name | Construction Paper |
| Packaged Quantity | 240 / Pack |
| Length | 12" |
| Height | 1.60" |
| Manufacturer Website Address | http://www.crayola.com |
| Manufacturer | Crayola, LLC |
| Application/Usage | Craft Project ~ School Project ~ Art |
| Country of Origin | Canada |
Product Information
| Brand | Crayola |
| Type | Craft Materials |
Description
Quality construction paper is a must-have for craft and school projects. This pack includes assorted colors in standard 9" x 12" paper size. Cut, fold and color to create unique artwork.
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-3785572Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACP6687Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACP10307411 Stock Available
-
Product Code: PACP10306793 Stock Available
-
Product Code: PACP10306543 Stock Available
-
Product Code: PACP10295054 Stock Available
-
Product Code: PACP10294952 Stock Available
-
Product Code: PACP668529 Stock Available
-
Product Code: PACP667744 Stock Available
-
Product Code: PACP6676Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACP100597Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACP100595Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACP100592Contact Us for a Substitute
-
Product Code: PACP0094450141 Stock Available
-
Product Code: PACP10304397 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: PAC990774 Stock Available
-
Product Code: PAC9207359 Stock Available
-
Product Code: PAC8403145 Stock Available
-
Product Code: PAC8007202 Stock Available
-
Product Code: PAC8003271 Stock Available
-
Product Code: PAC7607172 Stock Available
-
Product Code: PAC7007136 Stock Available
-
Product Code: PAC6703355 Stock Available
-
Product Code: PAC6607131 Stock Available
-
Product Code: PAC6603495 Stock Available
-
Product Code: PAC652619 Stock Available
-
Product Code: PAC6525720 Stock Available
-
Product Code: PAC6507525 Stock Available
-
Product Code: PAC65031716 Stock Available
-
Product Code: PAC9203168 Stock Available
-
Product Code: PAC840763 Stock Available
-
Product Code: PAC6707220 Stock Available
Reviews
No Reviews