‹ Prev
Next ›
Clipboard, Letter Size, Recycled Plastic, Low Profile Clip
Contact Us for a Substitute
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Recycled | Yes |
| Board Material | Plastic |
| Assembly Required | No |
| Clip Material | Metal |
| Country of Origin | China |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboard |
| Recycled Content | 60% |
| Post-consumer-waste% | 60% |
| Width | 9" |
| Height | 12.5" |
| Sheet Standard | Letter |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews