‹ Prev
Next ›
Business Source Storage Clipboard - Storage for 50 Document - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Silver - 1 Each
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9.2" |
| Product Name | Storage Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Length | 14" |
| Features | Smooth Writing ~ Durable |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Storage Clipboard |
Description
Storage clipboard features an interior compartment that's 1-1/2" deep to store up to 50 additional documents or forms. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Durable steel clip holds letter-size papers securely in place to prevent slipping while you're on-the-go. Plus, a separate compartment for pencils and pens ensures you always have a writing utensil readily available.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews