‹ Prev
Next ›
Business Source Self-Seal 6"x9" Catalog Envelopes - Catalog - 6" Width x 9" Length - 28 lb - Self-sealing - White - Wove - 100 / Box
49 Stock Available
Product Details
General Information
| Mailer/Envelope Type | Catalog |
| Closure Type | Self-sealing |
| Product Color | White |
| Product Name | Self-Seal 6"x9" Catalog Envelopes |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Country of Origin | United States |
| Mailer/Envelope Length | 9" |
| Mailer/Envelope Width | 6" |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Dust-free |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Catalog Envelopes |
Description
Catalog envelopes feature an adhesive strip protected by a removable paper liner. Simply remove the liner and press the flap closed for a quick, clean seal upon contact without moistening. Paper liner keeps adhesive free of dust. Envelopes are made of white wove material. 28 lb.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: QUA3778712 Stock Available
-
Product Code: QUA54416Contact Us for a Substitute
-
Product Code: QUA54301Contact Us for a Substitute
-
Product Code: QUA54300Contact Us for a Substitute
-
Product Code: QUA37790Contact Us for a Substitute
-
Product Code: QUA36417Contact Us for a Substitute
-
Product Code: QUA93334Contact Us for a Substitute
-
Product Code: QUA377975 Stock Available
-
Product Code: BSN0442668 Stock Available
-
Product Code: BSN04424Contact Us for a Substitute
Alternative Products
Reviews
No Reviews