‹ Prev
Next ›
Brother QL Printer DK1204 Multipurpose Labels - 2 1/8" Width x 21/32" Length - Rectangle - Direct Thermal - White - Paper - 400 / Roll - 1 Roll
Contact Us for a Substitute
- Designed to fit seamlessly with multiple Brother label printers.
- Die-cut to precise measurements so that you can enjoy consistently sized labels for a variety of uses.
- Use these versatile labels for shipping, quality control checks, packages, storage, organization and much more.
- Perfect for large boxes and packages, flat envelopes, shipping needs, as well as archiving and organizing.
Product Details
General Information
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Label Width | 2 1/8" |
| Label Length | 21/32" |
| Labels per pack | 400 pc(s) |
| Tape type | DK |
| Width | 54.3 mm |
| Height | 17 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Multipurpose Label |
Description
For Use With: Brother QL-1050, Brother QL-1050N, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews