- Delivering increased efficiency with quick print speeds up to 19 pages per minute.
- Print high-quality business documents in sharp black and rich, vivid color.
- The 250-sheet capacity paper tray adjusts for letter or legal paper to help minimize paper refills.
- The manual feed slot offers flexible paper handling for a variety of papers and sizes, including card stock, envelopes and more to accommodate varied printing needs.
- Print wirelessly from your desktop, laptop, smartphone and tablet.
- Versatile connection options with built-in wireless and Wi-Fi Direct® or connect locally to a single computer via USB interface.
- Brother Genuine high-yield replacement toner cartridges and toner save mode help lower printing costs.
- Sturdy and robust construction ensures your printer works as hard as you do; compact design is ideal for smaller spaces.
<
>
Brother HL-L3210CW Compact Digital Color Printer Providing Laser Quality Results with Wireless
Contact Us for a Substitute
Product Details
General Information
| Standard Input Media Capacity | 251 Sheets |
| USB | Yes |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Power Source | AC Supply |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 2 |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 600 x 2400 |
| Print Color Capability | Color |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 9.9" |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | Brother Industries, Ltd |
| Manufacturer Website Address | http://www.brother-usa.com |
| Country of Origin | Vietnam |
| Depth | 18.1" |
| Additional Warranty Information |
1-year Limited Warranty |
| Product Model | HL-L3210CW |
| Product Name | HL-L3210CW Laser Printer |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 37.7 lb |
| Width | 16.1" |
| Wireless Print Technology | Wi-Fi Direct ~ Google Cloud Print ~ Apple AirPrint ~ Mopria ~ Brother iPrint&Scan |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Laser Printer |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
