‹ Prev
Next ›
Blueline Furry Cats Desk Pad Calendar
Contact Us for a Substitute
- One month on each sheet with a new pet image each month.
- One block per day.
- Yearly calendar at the bottom of each sheet.
- Large notes section on the side.
- Reinforced chipboard backer.
- Clear vinyl corners.
- Tear-off sheets, bound at top and perforated.
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Julian Dates | Yes |
| Width | 22" |
| Height | 17" |
| Placement | Desk Pad |
| Product Name | Furry Cats Desk Pad Calendar |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Sheet Width | 22" |
| Start Month | January |
| Sheet Height | 17" |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Manufacturer Website Address | http://www.blueline.com |
| Features | Reminder Section ~ Notes Area ~ Tear-off ~ Event Planning Sheet ~ Moon Phases ~ Holiday Listing ~ Reference Calendar ~ Unruled Daily Block |
| End Year | 2023 |
| Country of Origin | Mexico |
| Date Format | Monthly |
| End Month | December |
| Start Year | 2023 |
| Time Period | 12 Month |
Product Information
| Brand | Blueline |
| Type | Calendar |
Description
Adorable pet theme with a new panoramic pet image each month. One month per sheet, one block per day, a yearly calendar and large ruled notes section on the side. Includes a reinforced chipboard backer and clear vinyl corners. Tear-off sheet, bound at top. Punched for hanging.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews