‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Monthly Desk Wall Calendar with Jacket, Small, 11" x 8"
Contact Us for a Substitute
- The perfect solution for keeping the big picture in view.
- Stay up to date, month to month, all year long.
- One month per page with plenty of space for notes.
- Versatile design allows for wall-mounting or inserting the calendar in standard, three-ring binders.
- High-quality paper for superior ink-bleed resistance.
Product Details
General Information
| End Month | December |
| Ink Color | Blue |
| Julian Dates | Yes |
| Date Format | Monthly |
| Color Family | Multicolor |
| Mount Type | Wall |
| Sheet Width | 11" |
| Sheet Color | White |
| Sheet Height | 8" |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Size Standard | Small |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Package Type | Retail |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Blue ~ White ~ Purple |
| Product Name | 2024 Monthly Desk Wall Calendar with Jacket, Small, 11" x 8" |
| Product Material | Poly ~ Paper |
| Country of Origin | United States |
| Features | Holder ~ Unruled Daily Block |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
Product Information
| Brand | At-A-Glance |
| Type | Calendar |
Description
Stay up to date, month to month, all year long. This calendar is perfect for keeping the big picture in view. One-month-per-page layout features a block calendar with plenty of space for notes. Versatile design allows for wall-mounting or inserting the calendar into any standard, three-ring binder. High-quality paper provides superior ink-bleed resistance.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews