‹ Prev
Next ›
2027 Weekly Planner Refill, Loose-Leaf, Desk Size, 5 1/2" x 8 1/2"
Contact Us for a Substitute
- 12 month refill includes a full year of weekly pages from January - December with Julian dates.
- High-quality paper features superior ink bleed resistance.
- One week per two page spread with hourly appointments from 8:00 a.m. – 5:00 p.m. Monday – Friday for comprehensive scheduling.
- Condensed Saturday and Sunday sections are ruled but untimed for more relaxed weekend planning.
- Current and future month reference calendars included in the header for convenient date checking.
- Refill pages are loose-leaf and 7-hole punched for use with a ring planner cover. Appointment book/planner cover sold separately.
- Size 4 refill pages measure 5 1/2" x 8 1/2".
Product Details
General Information
| Date Format | Weekly |
| Binding Type | 7-ring |
| Color Family | White |
| End Month | December |
| Ink Color | Black |
| Julian Dates | Yes |
| Sheet Height | 8 1/2" |
| Sheet Width | 5 1/2" |
| Start Month | January |
| Time Period | 1 Year |
| Product Color | White |
| Product Name | 2024 Weekly Planner Refill, Loose-Leaf, Desk Size, 5 1/2" x 8 1/2" |
| Product Material | Paper |
| Package Type | Retail |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Features | Appointment Schedule ~ Hole-punched ~ Tabbed ~ Reference Calendar |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Day Runner |
| Type | Planner |
Description
Weekly refill makes time management easy for the business professional. Dated yearly refill ranges 12 months from January to December. Get a complete overview of your weekly schedule. Two-page-per-week spreads include Monday-through-Sunday scheduling, numbered weeks, and the current and future months reference at the top for quick reference. Each weekday entry offers ruled scheduling areas with hourly appointment times from 8 AM to 5 PM on weekdays, checkboxes," holidays and count of days/days remaining. Seven-hole punched pages are made with a high percentage of recycled material.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews